Humans of Digisemestr – Slovak edition


1000 km, 16 hodin cesty, 6 hodin spánku, zážitky k nezaplacení. :))

O víkendu jsem se účastnil svým způsobem docela šílené akce, samozřejmě spojené s focením, jak jinak, že? 🙂 Vše začalo, když jsem se účastnil launch party příštího ročníku Marketing Festivalu, na který jsem dorazil vybaven foťákem s cílem tuhle akci pěkně zvěčnit. Job done! 🙂 Těšil jsem se, že si po delší době zase popovídám s iniciátorem celého MKT festu Jindrou, ale vzhledem k situaci na to moc nebyl prostor. A tak jsme se domluvili, že si zavoláme a už to jelo. O pár dní později telefonát, kdy jsme řešili i cestu na motorkách na Ukrajinu, které jsem se bohužel nemohl zúčastnit, protože jsem si já vůl, musel nožem lehce nafiletovat ruku… 😀 Ale z cesty na Ukrajinu spojené s návštěvou Košic se nakonec vyklubal tento nevšední traintrip na košický Digisemestr. 🙂 Rozhovor s digisemestráky je o několik odstavců níž, takže klidně přeskočte následující vyprávění a pustťe se rovnou do čtení rozumů, které jsem vytáhl z vašich kolegů, spolustudentů. 🙂

Začlo to pátečním odjezdem, po zvažování všech možných i nemožných variant se jako vítězná jevila ta, kdy dojedu z Brna do Olomouce autem a tam o půlnoci přisednu do vlaku za dvěmi šílenými dámami, které do toho šli se mnou (i když původně naprosto nezávisle). Mimochodem, jsou to býválé účastnice pražského Digisemestru a zároveň patří i k těm, které jsem vyzpovídal v obdobném článku na jaře. Náhoda? Nemyslím si. 🙂

Po nasednutí do vlaku a lůžkového kupé, které jsme velice prozíravě na tuto dlouhou cestu zvolili jsme zabředli do debaty a spát jsme šli asi až kolem půl 3 ráno, náš příjezd do Košic byl dle plánu o nějaké 4 hodiny později. Za tu dobu jsem měl myslím 5 velice kvalitních mikrospánků, ale jinak jsem toho moc nenaspal. Každopádně horizontální poloha nějakému načerpání enerigie rozhodně pomohla. 🙂 Po příjezdu snídačka na nádraží, mimochodem ve fakt sympatickém zařízení a pak káva v rozporuplném Pokurkafe nebo PokuřKafe, tenhle rébus jsem nerozlouskl.

Kolem půl 9 jsme si zavolali odvoz k univerzitní knihovně, kde Digisemestr probíhá, vezl nás veselý a vtipný pán, jehož jméno jsem bohužel zapomněl, ale dal nám pár tipů, na to jak se má čech v Košicích chovat… Just kidding. Bylo to fajn. Počasí nám moc nepřálo, zataženo, déšť, ale to se všechno změnilo, když ke knihovně dorazil Jindra, Roman a jeden z řečníků Pavel Ungr (mimochodem týpek jak sviňa, s kterým jsme o den později během brunche zabředli do hodně zajímavé debaty. :)), ta radost ze setkání byla skvělá.

Po krátkém rozhovoru jsme se odebrali do přednáškové učebny a sobotní program Digisemestru začal. Během dne jsem fotil průběh, upravoval fotky a těšil se na společný večer s účastníky a už jsem spřádal plány na tento článek. Celý den utekl jako voda a už jsme seděli v podniku Beer House – s řekněme tvrdým jádrem slovenských studentů – a diskutovali o všem možném. Jak plynul večer, tak jsem oprášil otázky z jarního seznamováku Digisemestru a postupně jsem si začal povídat s místními účastníky. Večer byl tak nabitý, že i přes brutální únavu jsem složil hlavu na polštář až kolem půl paté ráno.

V neděli ráno v 9 vstávačka, za doprovodu hlasité hip hopové hudby, která jasně dával všem znát, že dneska se tu běží maraton. Vyrazili jsme na snídani a po checkoutu jsme se šli podívat do centra dění. Po fajn stráveném času ve skvělém podniku Republika východu, který nemůžu nic jiného než doporučit, jsme se vydali prozkoumat místní uličky. No… dlouho nám to netrvalo a využili jsme toho, že se zde konaly také burčákové slavnosti. 🙂 Vyzkoušeli jsme tedy bílý, červený a i růžový burčák. Mimochodem fakt dobrota. Před večerním odjezdem zpátky do naší domoviny jsme navšívili místní čajovnu, kde jsme rozjímali nad čajem a vodní dýmkou. Během našeho klábosení ve dvoře začalo představení vzdušné akrobacie v rámci košické Bílé noci. Perfektní podívaná. 🙂 Poslední zastávka před rozlučkou s ostatními a odchodem na vlak byla v sympatické pivnici Dobré časy, kde jsme si dali naprosto famózní gulášovou polévku, skvělé pivo a také borovičku, bez které jsem prostě nemohl odjet. 🙂 Zpáteční cesta vlakem slušně utekla, něco málo jsme i naspali a o půl 6 ráno jsem už skákal do auta a hurá do Brna. Sada!

Humans of Digisemestr

Prvním vyzpovídaným byl na první pohled (a vlastně i na ten druhý) usměvavý Jan Paško. V průběhu našeho rozhovoru jsem se dozvěděl, že účast na tomto marketingovém víkendovém semestru  zvolil, aby posunul dál svoji cestovní agenturu a zlepšil tak svoje podnikatelské působení. Důvěru v něm vyvolaly zejména skvělé recenze absolventů předešlých turnusů a taky doporučení kamarádky z GymBeamu. Přednášku Pavla Ungra hodnotí velice pozitivně a zároveň přiznává, že ho mile překvapila její úroveň, jeho slovy:”Přednáška měla opravdu vysoký level.” Musím mu dát za pravdu, Pavel je v oboru fakt profík. Hodně ho zaujala analýza klíčových slov a další práce s ní. Zároveň se mi podařilo zjistit, že si poctivě píše poznámky, pěkně ručně na papír, což mu jako mě pomáhá v pochopení celé problematiky a zapamatování si důležitých faktů. Tak jako posledně i tentokrát jsem se každého ptal na oblíbené jídlo, v případě Jana jsou to:”Rezně a k tomu asi opekáné zemiaky a taky bryndzové halušky.”

Apple vs. Android

“Používám Android”

Čeho si všímáš na lidech prvního?

“Hlavně řeči těla. :)”

Introvert vs. Extrovert

“No, já jsem určitě extrovert. ”

Co by byla tvoje superschopnost, kdyby to mohlo být cokoliv?

“Abych zvládal navázat s kýmkoliv společnou řeč, nehledě na jazykové a jiné bariéry, prostě abych si mohl popovídat stejně s kýmkoliv.”

Oblíbený film

Vykoupení z věznice Shawshank


Druhým účastníkem mého výslechu se stal sympaťák Jozef Gondek, ten mi na sebe prozradil, že podniká v ecommerce. Konkrétně se zabývá dřevěnými propagačními předměty, zajímavá věc, pokud byste se o tom chtěli dozvědět více, mrkněte na vynikni.sk, kde se dozvíte vše potřebné, nebo ho můžete odchytnout jednu z dalších sobot Digisemestru. Do kurzu se zapojil, aby více proniknul do marketingu a mohl tak chod svého podnikání lépe manažovat. Otázka oblíbeného jídla ho celkem zaskočila, ale nakonec jsem z něj dostal, že nejvíce tíhne asi k asijské kuchyni. Když jsme nakousli náplň sobotního programu, tak opět zazněla chvála na Pavlovu část o SEO a byl nadšený minimálně stejně jako minulou sobotu. O Digisemestru se dozvěděl díky facebookové kampani, doporučení od managera GymBeam svoji roli v rozhodování zahrálo taktéž.

Apple vs. Android

“Já jsem specialista, používám MacBook a k tomu mám Androida. :)”

Čeho si všímáš na lidech prvního?

Všímá si zejména pohledu a energie jakou z druhého človéka cítí – pozn. prý jsem prošel. 🙂

Introvert vs. Extrovert

“Spíš extrovert.”

Co by byla tvoje superschopnost, kdyby to mohlo být cokoliv?

“Určitě by to byla teleportace, rád cestuji a tohle by mi rozhodně přišlo vhod a ušetřilo spoustu času”

Oblíbený film

Pulp fiction


Třetí a zároveň poslední zástupce mužských dotazovaných byl Lukáš, s kterým jsem si mimo Digisemestr popovídal i o jeho zálibě v klimatologii a o jeho angažmá v Anglii, kde po škole působil v hotelu a naučil se vařit thajskou kuchyni, která je tak nějak logicky i jeho oblíbenou. Jak moc dobře vaří posoudit nemůžu, ale tak třeba se mi to někdy poštěstí. (Co Lukáši? :D). Co se týče Digi, tak o něm už věděl delší dobu a jakmile zjistil, že se chystá v Košicích, byl to pro něj nobrainer a hned se přihlásil, aniž by se koukal, kdo že tu vlastně bude přednášet. Podnikat se rozhodl, protože chce mít vše pod kontrolou a mít za to absolutní zodpovědnost. Provozuje e-shop s merchem pro fanoušky fc Barcelona (forcabarca.sk) a i proto se mu hodí nabité vědomosti z Digisemestru využít pro jeho rozvoj, jeho slovy:”V podstatě každá věc z dneška se dá pěkně uvést do praxe.”

Apple vs. Android

“Neřeším, teď mám Androida, měl jsem iPhone, vždy jdu do toho, co mi aktuálně dává smysl.”

Čeho si všímáš na lidech prvního?

Očí a očního kontaktu.

Introvert vs. Extrovert

“Jsem ryba, ale horoskop na mě neplatí. :)”

Co by byla tvoje superschopnost, kdyby to mohlo být cokoliv?

Chtěl by učinit všechny spokojenými, bez válek a hlavně bez závisti.

Oblíbený film

Sleduje hlavně dokumenty o vědě, technice a o klimatologii.


První z dam, které mi daly možnost s nimi udělat rozhovor byla Míša, na kterou – a teď se teda musím přinat – jsem ušil trošku boudu. Z prvu se do otázek, jenž jsem měl pro všechny nachystané, pouštět nechtěla, tak jsem je trošku vychytrale zakomponoval do rozhovoru, do pekla půjdu stejně, tak co? Digisemestr si Míša vybrala, aby měla v online marketingu širší přehled, který uplatní během jejího působení v eshopu nejen s ponožkami, ale i jiným oblečením wantee.sk. Celkově jí práce v online marketingu baví a proto se snaží čerpat informace z oboru od těch nejpovolanějších. Pokud byste jí chtěli potěšit nějakým dobrým jídlem, tak vsaďte na bryndzové halušky nebo palačinky. 🙂

Apple vs. Android

Android

Čeho si všímáš na lidech prvního?

Toho jaký má člověk pohled.

Introvert vs. Extrovert

Extrovert

Co by byla tvoje superschopnost, kdyby to mohlo být cokoliv?

Míša by chtěla umět číst myšlenky – tahle odpověď ve mě vždy vyvolá myšlenky na film “Po čem ženy touží” s Melem Gibsonem. 🙂

Oblíbený film

Schindler´s list


Pomalu se blížíme do finiše a druhou ze slečen, které jsem podrobil nekompromisnímu rozhovoru byla Patricie, která by ráda přinesla svěží vítr do vod marketingu v medicíně, rozhodně držím palce a vnímám to jako zajímavou myšlenku. Náplň druhé soboty Digisemestru hodnotí jako zajímavou, ale zároveň přidává, že SEO není úplně její šálek kávy. Tato sympatická studentka medicíny mi na otázku oblíbeného jídla řekla, že to je určitě “Patatas fritas”. 🙂 Poznámka pod čarou, v neděli jsem Patricii potkal ještě při odchodu z čajovny, kde společně s přítelem sledovala show vzdušné akrobacie, milé setkání. 🙂

Apple vs. Android

Aktuálně používá Androida, ale pokukuje po něčem s iOS.

Čeho si všímáš na lidech prvního?

Tak nějak celkově toho, jak na ni člověk působí.

Introvert vs. Extrovert

Extrovert

Co by byla tvoje superschopnost, kdyby to mohlo být cokoliv?

Ráda by ovládla schopnost teleportace, kterou by hned použila k návštěvě Bali.

Oblíbený film

The Keeper


Poslední aktérkou v této sérii rozhovorů byla takové neustále veselá Kristína, která to se zbytkem naší české výpravy táhla až do úplného závěru večera a v neděli se k nám na brunch přidala taky, za to si ode mne vysloužila bludišťáka.(doufám, že vám to na slovensku dává smysl 😀 :)) O Digisemestru se dozvěděla z instagramu a Forbesu business, účast na něm bere jako zajímavé rozšíření vědemostí během jejího studia mediální komunikace. Aktuálně působí v oblasti médií a konkrétně je redaktorkou publicistiky. Z dnešního proběhnuvšího dne byla nadšená, o seo se rádá dozvěděla, ale stačí jí ho znát pouze teoreticky a víc se mu věnovat nechce. Oblíbeným jídlem je dýně Hokkaido a pokrmy z ní.

Apple vs. Android

Je androidistka

Čeho si všímáš na lidech prvního?

Řeči těla

Introvert vs. Extrovert

“Som introvert s projevy extroverzie.”

Co by byla tvoje superschopnost, kdyby to mohlo být cokoliv?

Neviditelnost a její využití při vypaření se z konverzace. (Na tom jsem měl asi trošku zásluhu.) 😀

Oblíbený film

Godfather – líbí se jí jak zpracování filmu tak i knížka.

 

Tímto jsme se dostali až k samému závěru článku, pokud jste ho dočetli až jsem, tak jste mě udělali radost. A samozřejmě budu rád za jakýkoliv váš podnět, ať se bude týkat čehokoliv. 🙂 Díky


Leave a comment